Rozwiń formularz wyszukiwania

Znaleziona liczba wyników
367

XIX Gz 233/16

uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2016-05-27

Data publikacji: 2016-06-21

trafność 100%

Teza orzeczenia: Konsekwencje braku zgłoszonej wierzytelności i ich uznania na liście wierzytelności są takie, że plan spłaty powinien stwierdzać, że upadły nie jest zobowiązany do spłacenia zobowiązań powstałych przed datą ogłoszenia upadłości. W takim razie po uprawomocnieniu postanowienia o planie spłaty wierzytelności, Sąd na podstawie art. 491- 21 ust. 4 (...)
Sygn. XIX Gz 233/16 UZASADNIENIE Zaskarżonym postanowieniem Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach umorzył postępowanie upadłościowe B. B. prowadzone w trybie odrębnego postępowania upadłościowego osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Sąd Rejonowy stwierdził, że w tym postępowaniu upadłościowym nie doszło do sporządzenia listy wierzytelności ze względu na brak zgłoszeń wierzycieli, a nadto wobec faktu, że dłużnik nie posiadał wierzytelności podlegających umieszczeniu na li
Czytaj więcej»

XXIV GW 316/23

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2023-08-21

Data publikacji: 2024-03-21

trafność 100%

Istotność:

Teza orzeczenia: Oferty sprzedaży zamieszczone zarówno na stronie internetowej pozwanego, jak i w portalu Allegro cechowało Zawarcie dokładnego opisu ze wskazaniem, że zegarki "Atlantic" są produktem luksusowym, zamieszczenie wysokiej jakości zdjęć przedstawiających dokładnie szczegóły zegarków, zamieszczenie jednocześnie ofert zegarków innych marek o (...)
Sygn. akt XXIV GW 316/23 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 21 sierpnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Katowicach XXIV Wydział Własności Intelektualnej w składzie: Przewodniczący : Sędzia Mariusz Witkowski Protokolant : sekretarz sądowy Beata Kobylańska po rozpoznaniu w dniu 21 sierpnia 2023 r. w Katowicach na rozprawie sprawy z powództwa Grupa (...) spółki akcyjnej z siedzibą w W. przeciwko Ł. Ł. (1) ( Ł. ) o zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji 1 oddala powództwo; 2 zasądza od
Czytaj więcej»

XXIV GW 199/20

wyrok z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2022-03-02

Data publikacji: 2024-08-20

trafność 100%

Istotność:

Teza orzeczenia: Nie sposób jawnych założeń marketingowych będących podstawą marki uznać za know-how chronione w oparciu o art.11 u.z.n.k. , a za takie uznane mogą być jedynie instrumenty marketingowe wykorzystywane do wypracowania tej marki, pod warunkiem, że cechuje je poufność, wartość gospodarcza i są one poddane odpowiednim działaniom w celu zachowania (...)
Sygn. akt XXIV GW 199/20 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 2 marca 2022 r. Sąd Okręgowy w Katowicach XXIV Wydział Własności Intelektualnej w składzie następującym: Przewodniczący: Protokolant: Sędzia Jarosław Antoniuk sekretarz sądowy Urszula Ozdoba po rozpoznaniu w dniu 2 lutego 2022 r. w Katowicach na rozprawie sprawy z powództwa A. D. , G. D. i T. B. przeciwko (...) spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (...) Ltd . z siedzibą w L. o ochronę praw autorskich i zaniec
Czytaj więcej»

XXIV GW 267/22

zarządzenie, wyrok, uzasadnienie

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2023-01-12

Data publikacji: 2024-10-29

trafność 100%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przyjąć należy, że "wstrzymuje się pobór" oznacza jedynie, że pobór ten zostaje na pewien czas zaniechany, przy czym istotne dla rozumienia art.15l ustawy COVID-19 jest także, że wstrzymuje się jedynie sam pobór, rozumiany jako czynność techniczną, nie niweczy się zaś obowiązku.
Sygn. akt XXIV GW 267/22 WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 12 stycznia 2023 r. Sąd Okręgowy w Katowicach XXIV Wydział Własności Intelektualnej w składzie: Przewodniczący: Sędzia Jarosław Antoniuk Protokolant: sekretarz sądowy Renata Bigaj po rozpoznaniu w dniu 22 grudnia 2022 r. w Katowicach na rozprawie sprawy z powództwa (...) z siedzibą w W. przeciwko (...) spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w T. o zapłatę 1 zasądza od pozwanego na rzecz powoda kwotę 1.185,62 zł (
Czytaj więcej»

XXIV GWo 41/21

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2022-04-12

Data publikacji: 2025-02-12

trafność 100%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. przyjąć zatem należy, że art.479(113)&1 i art.479(116) k.p.c. wymaga od uprawnionego zaoferowania sądowi takich dowodów naruszenia konkretnego prawa własności intelektualnej, które w wysokim stopniu uprawdopodobnią, że naruszenie to miało miejsce. 2. w przypadku wytworów granicznych, co do których istnieje wątpliwość, czy stanowią utwór, (...)
Sygn. akt XXIV GWo 41/21 POSTANOWIENIE Dnia 12 kwietnia 2022 roku Sąd Okręgowy w Katowicach XXIV Wydział Własności Intelektualnej w następującym składzie: Przewodniczący Sędzia Jarosław Antoniuk po rozpoznaniu w dniu 12 kwietnia 2022 roku w Katowicach na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku (...) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w K. przy udziale (...) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (...) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. o zabezpieczenie rosz
Czytaj więcej»

XXIV GWo 48/21

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2022-12-30

Data publikacji: 2024-03-22

trafność 100%

Istotność:

Teza orzeczenia: Przyjąć należy, że art. 479(113) § 1 i art. 479 (116) pkt 1 k.p.c. wymaga od uprawnionego zaoferowania sądowi takich dowodów naruszenia konkretnego prawa własności intelektualnej, które w wysokim stopniu uprawdopodobnią, że naruszenie to miało miejsce.
Sygn. akt XXIV GWo 48/21 POSTANOWIENIE Dnia 30 grudnia 2022 r. Sąd Okręgowy w Katowicach XXIV Wydział Własności Intelektualnej w następującym składzie: Przewodniczący Sędzia Jarosław Antoniuk po rozpoznaniu w dniu 30 grudnia 2022 r. w Katowicach na posiedzeniu jawnym sprawy z wniosku M. O. przy udziale (...) . (...) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w C. o wezwanie do udzielenia informacji postanawia: 1. oddalić wniosek; 2. zasądzić od wnioskodawcy na rzecz uczestnika kwotę 1.69
Czytaj więcej»

XXIV GWo 554/23

postanowienie z uzasadnieniem

Sąd Okręgowy w Katowicach

Data orzeczenia: 2024-02-19

Data publikacji: 2024-08-06

trafność 100%

Istotność:

Teza orzeczenia: 1. Przyjąć zatem należy, że art. 479(113)§1 i art. 479(116) pkt 1 k.p.c. wymaga od uprawnionego zaoferowania sądowi takich dowodów naruszenia konkretnego prawa własności intelektualnej, które w wysokim stopniu uprawdopodobnią, że naruszenie to miało miejsce. 2. Z wnioskiem o wezwanie do udzielenia informacji można wystąpić jedynie w sprawie o (...)
Sygn. akt XXIV GWo 554/23 POSTANOWIENIE Dnia 19 lutego 2024 r. Sąd Okręgowy w Katowicach XXIV Wydział Własności Intelektualnej w następującym składzie: Przewodniczący: Sędzia Jarosław Antoniuk po rozpoznaniu w dniu 19 lutego 2024 r. w Katowicach na posiedzeniu niejawnym sprawy z wniosku D. K. ( K. ) przy udziale P. G. (1) o wezwanie do udzielenia informacji postanawia: I zobowiązać P. G. (1) do udzielenia poprzez złożenie do akt niniejszej sprawy w terminie miesiąca od dnia doręczenia niniejszeg
Czytaj więcej»